Epidemie eboly byla vytvořena vládou USA ve spolupráci s Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí a měla za cíl snížit světovou populaci

Z Atlas konspirací
Verze z 20. 10. 2020, 05:20, kterou vytvořil User (diskuse | příspěvky) (→‎Domácí zdroje)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na:navigace, hledání

Epidemie viru ebola v roce 2014 dala za vznik mnoha konspiračním teoriím, které nejčastějši tvrdily, že ebola vznikla v laboratořích a za celým spiknutím stojí spojené síly vlády USA, státní instituce (americké CDC) a farmaceutické firmy (Big Pharma). Ebola měla dle těchto teorií sloužit jako nástroj, kterým se měl uměle kontrolovat stav světové populace. Role CDC a farmaceutických firem pak byla profitovat na léčení nemocných lidí skrze patentovaný lék na ebolu, kterou samy vyvinuly.

Tato teorie se navíc v některých verzích propojila ještě s teorií New World Order - cílem mělo být rozdělení společnosti do karantén, zavedení zákazu cestování a nakonec i stanného práva v USA.

Další narativ, používaný zejména v evropském prostředí, tvrdí, že konspirátory a tvůrci viru eboly jsou muslimové. Objevují se ale i další modifikace.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2014/10/19/sunday-review/the-ebola-conspiracy-theories.html

Původ: 2014, USA, Evropa

Domácí zdroje

Server Czech Free Press: Šokující prohlášení zdravotní sestry z Ghany: Ebola není skutečná, Horká zóna před západním prahem: Jsou černoši morčata a lidstvo „planetární nemoc“? Je ebola umělá? Budeme o jídlo škemrat u „státního spasitele“?

Server Svobodné noviny: Pět šokujících lží o Ebole, které nám nutí vlády a hromadné sdělovací prostředky

Server Aeronet: Ebola je nástrojem k prosazení drakonické kontroly a omezení svobodného pohybu osob v rámci plánu NWO na rozdělení světa do oddělených zón, mezi nimiž bude cestování obtížné či zcela zakázané!

Server TOP News: Pět největších lží o Ebole