BIS není kvalitní tajná služba a nedá se jejím závěrům věřit

Z Atlas konspirací
Verze z 22. 9. 2019, 09:36, kterou vytvořil User (diskuse | příspěvky) (1 revision imported)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na:navigace, hledání

O špatné práci, neschopnosti a obecně nekvalitních výstupech Bezpečnostní a informační služby České republiky (BIS) existuje hned celá řada různých narativů, které mají za cíl podrýt důvěru veřejnosti v její práci. Oblíbeným v českém prostředí je ten, který se objevuje ve fiktivním rozhovorech, které mají zaznamenat schůzky pracovníka BIS s laikem, který mu radí, jak analyzovat některé události.

Mezi další narativy patří například, že BIS neinformuje včas o možných teroristických činech na území ČR, jiné pak tvrdí, že prezident republiky Miloš Zeman dostává informace raději od jiných (izraelských) tajných služeb, které BIS raději nesvěřují informace, protože vědí, že je česká služba k ničemu.

Narativy, které se pojí především k tématům migrace, tvrdí, že BIS zatajuje důležité informace o chystaných útocích islamistů na ČR (během vánočních trhů) a že neodhalili jejich tajnou zakódovanou řeč, která je jasná i laikům, kteří se o téma delší dobu zajímají.

Původ: ČR

Autor: Provod (e-mail)

Domácí zdroje

Zpochybňování práce BIS ve jejím celku můžeme najít i na konspiračních serverech, kde je BIS rámována mj. jen jako posluhovač CIA a součást hluboké manipulace s věřejným míněním. Často jsou přitom jako důkaz uváděny slova prezidenta Miloš Zemana.

Server Skrytá pravda: Prezident Zeman má pravdu. BIS jsou vážně čučkaři. Chcete důkazy i z veřejných zdrojů?