Bilderberg

Z Atlas konspirací
Verze z 22. 9. 2019, 11:16, kterou vytvořil User (diskuse | příspěvky) (→‎Domácí příklady)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na:navigace, hledání

Skupina Bilderberg seestává z politiků, byznysmenů a dalších vlivných osob, která se schází každoročně a účast je pouze na pozvání. Stejně jako jakákoliv jiná v konspiracích nového světového řádu obsažená elita, i Bilderberg se má snažit o globání nadvládu a zejména pak o dominanci kapitalismu.

Popularitu tato konspirace nabyla během 90. let, kdy vyšlo najevo, že Bill Clinton se zúčastnil jednoho z takových setkání zhruba rok předtím než se stal prezidentem, což spousta lidí nebrala jako pouhou náhodu. Stejně tak se v americkém politickém prostředí tvrdí, že Bilderberg ovládá repblikánskou stranu a dosazuje do voleb své vlastní kandidáty. V případě Brexitu se měl Bilderberg snažit o to, aby Velká Británie zůstala v EU.

V roce 2010 unikly některé záznamy ze setkání Bilderbergu skrze Wikileaks a ukázaly, že témata, která se zde řeší nejsou rozhodně tak zajímavá, jak tvrdí konspirace.

Původ: 60. léta

Domácí příklady

Server New World Order Opposition: tag Bilderberg na serveru

Server FreeGlobe: Temný Barack Obama: Prezident bez minulosti stvořený Bilderbergem, kolem něhož jsou tajemná úmrtí. Má za úkol za každou cenu vyprovokovat Putina k chybě, aby měl záminku k válce

Server Časopis Šifra: Bilderbergové v Čechách: Zle, matičko, zle, Švarcemberci zde