Estonsko diskriminují ruskou minoritu a neumožňuje jim získat občanství

Z Atlas konspirací
Verze z 9. 8. 2019, 00:41, kterou vytvořil stroma>Anezka (Založena nová stránka s textem „Proces začleňování příslušníků jiných států v Estonsku a Lotyšsku je jedním z nejliberálnějších v Evropě, byť se v pro-kremelských mé…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na:navigace, hledání

Proces začleňování příslušníků jiných států v Estonsku a Lotyšsku je jedním z nejliberálnějších v Evropě, byť se v pro-kremelských médiích hojně objevují zprávy, že Estonsko brání získání občanství Rusům a to jak komplikovaným procesem, tak i tím, že je získání finančně náročné.

Estonsko umožňuje získat tzv. šedé pasy, kdy člověk nemusí získat přímo estonské občanství, ale kromě možnosti volit v parlamentních volbách, využívá veškerá zbývající práva jako občané Estonska. Dle zprávy z roku 2017 možnosti zažádat o estonské občasntví využije jen kolem 55% lidí. Navíc se na šedé pasy, narozdíl od řádných občanů Estonska, se nevztahuje vízová povinnost při cestování do Ruska.

V roce 2015 začala v Estonsku vysílat ruskojazyčná veřejnoprávní televize ETV+, která míří hlavně na ruské publikum žijící v zemi.

Zdroje:

http://infowar.cepa.org/Briefs/Est/Myth-busted-Estonias-impossible-citizenship

zpráva: https://www.kul.ee/sites/kulminn/files/1_kodakondsus_eng.pdf

Původ: Rusko