Hlavní strana: Porovnání verzí

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání
Řádek 78: Řádek 78:
 
* [[Česko aktuálně]]
 
* [[Česko aktuálně]]
 
* [[Czech Free Press]]
 
* [[Czech Free Press]]
 +
* [[CZ 24 News]]
 
* [[ePortál]]
 
* [[ePortál]]
 
* [[EUportál]]
 
* [[EUportál]]

Verze z 25. 10. 2020, 06:47


Hlavní konspirační narativy

O Atlasu

Atlas konspirací je webová databáze konspiračních teorií, populistických rámování a dezinformací z online světa. Aktuálně jich projekt eviduje přes 270 a kontinuálně zpracováváme další. Databáze nabízí nejen jejich přehled, ale také základní zařazení do větších vyprávění (tzv. narativů). Zahrnuje i přehled hlavních českých anti-systémových a konspiračních webů a přehled podílů jednotlivých narativů na informacích, které přinášejí. Součástí korpusu jsou také dezinformace, populistická rámování a konspirace z řetězových e-mailů šířených v České republice a dezinformace zachycené bruselskou skupinou EU vs Disinfo.

Projekt vzniká na pracovišti Studia nových médií (SNM), které je součástí Ústavu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Pětičlený tým vedla Lenka Krsová a Josef Šlerka. Celý projekt vznikl díky finační podpoře Nadace OSF.

Kontakt na autory je: [email protected]

Návrhy chybějících konspirací posílejte na: [email protected]

Všechny texty jsou publikovány pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci, tedy podle stejných pravidel jako na Wikipedii.

Naposledy přidané články