Ilumináti: Porovnání verzí

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání
stroma>Anezka
(Založena nová stránka s textem „Ve světě konspiračních teorií je téměř jistota, že v každé z nich bude mít své místo či motivaci i mocná skupina bavorských osvícenců. K…“)
 
m (1 revision imported)
(Žádný rozdíl)

Verze z 22. 9. 2019, 09:38

Ve světě konspiračních teorií je téměř jistota, že v každé z nich bude mít své místo či motivaci i mocná skupina bavorských osvícenců. Ke členství mezi ilimunáty se ale za celou dobu historie lidstva přihlásilo několik různých skupin.

Ilumináti mají osnovat tajné plány pro ovládnutí světa, ať už skrze drobné úkony v čase nebo sledováním obrvoských superkonspirací, které jim zařídí právě kýženou světovou nadvládu. Ilumináti mají mít na svědomí především politicky motivované zvraty propagující například anti-monarchismus či anti-klerikalismus a hájící zájmy pár vybraných, vysoce postavených politiků či byznysmenů. Jedním ze spolků, které mají v současnosti pokračovat v plánech iluminátů má být bratrstvo Skull and Bones na univerzitě Yale.

Dle různých narativů mohou ilumináti za: nacismus, fašismus, komunismus, nacionalismus, vznik Ku Klux Klanu či činnost Svědků Jehovových a Mormonů. Dle jiných jsou pak nástrojem Vatikánu.