Koronavirus je způsoben sítěmí 5G

Z Atlas konspirací
Verze z 23. 10. 2020, 11:15, kterou vytvořil User (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „Podle této konspirační teorie může za rozšíření koronaviru mobilní síť 5G. V některých podobách, že ho dokonce přímo způsobuje. Původe…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na:navigace, hledání

Podle této konspirační teorie může za rozšíření koronaviru mobilní síť 5G. V některých podobách, že ho dokonce přímo způsobuje. Původe této konspirační teorie rozebírá podrobněji v češtině Petr Vagner v článku Souvisí 5G s koronavirem? Tato konspirační teorie je mazanější, než čekáte. Jak vznikla a proč lidi láká?. V ní mimo jiné píše, že "Kdo značně přispěl k šíření této teorie a vnukl jí zdánlivě vědecký podklad, byl dr. Thomas Cowan, americký „akademik“, odpůrce vakcinace a zastánce alternativní medicíny. Desetiminutová přednáška dr. Cowana na summitu o zdraví a lidských právech v Tucsonu v Arizoně 12. března 2020 zvirálněla na platformách Youtube a Twitter. Dr. Cowan dává současnou epidemii za vinu právě 5G sítím. Dle jeho teorie signál 5G poškozuje naše buňky a ty v důsledku poškození vylučují koronavirus."

Teorie o vlivu 5G na koronavirus je ale součástí i další konspiračních teorií, kde kupříkladu hraje roli oslabovače imunitního systému, který je pak snázejí napadnutelný koronavirem.

Domácí zdroje

Server CZ 24 News: Koronavirus – Spiknutí proti lidstvu – INFO!!!