NATO okupuje EU a je v současnosti agresorem, i přesto, že slíbilo SSSR, že nebude expandovat na východ, ale stejně tak činí

Z Atlas konspirací
Verze z 22. 9. 2019, 08:39, kterou vytvořil User (diskuse | příspěvky) (1 revision imported)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na:navigace, hledání

Důkazem pro expanzi NATO tohoto narativu mají být opakovaná cvičení spojeneckých jednotek na různých částech evropského kontinentu. Tato cvičení jsou dopředu naplánována, oznámena a mohou je sledovat zahraniční pozorovatelé. První cvičení spojeneckých jednotek NATO proběhlo v roce 1952, poslední probělo v říjnu 2018 pod názvem Trident Juncture v Norsku a se 36 tisíci vojáky bylo největší, které NATO za posledních 10 let provedlo.

Cvičení tohoto typu jsou přímým protikladem neohlášených vojenských cvičení Ruské federace, ke kterým nemají přístup pozorovatelé, jsou násobně větší než ty spojenecké a nejsou ohlášené.

Přítomnost jednotek NATO v pobaltských státech probíhá na vyžádání hostujících zemí (Estonsko, Litva, Lotyšsko a Polsko) a dostává se jim podpory místní veřejnosti. Základny v těchto zemích navštívili v roce 2017 a 2018 i ruští pozorovatelé. Co se týče rozšiřování členské základy, NATO zvažuje přihlášky zemí, které o členství vyjádřily zájem.

Navíc, žádná dohoda mezi USA a SSSR neproběhla. Sám Gorbačov to pro pro-kremelské médium Russia Beyond the Headlines potvrdil.

Zdroj:

https://www.nato.int/cps/en/natohq/115204.htm

https://www.rferl.org/a/data-visualization-nato-russia-exercises/27212161.html

Původ: Rusko