Počet znásilnění ve Švédsku se mezi lety 2015 a 2017 zvedl o stovky procent a můžou za to muslimští migranti: Porovnání verzí

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání
stroma>Josefslerka
 
m (1 revision imported)
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 22. 9. 2019, 09:39

Ve Švédsku se za posledních několik let opravdu zvedla procenta znásilnění, nejedná se však o stovky, ale desítky. Jedním z hlavních důvodů, které udávají samotné úřady, může být překlasifikování některých sexuálně motivovaných činů z "pouhého" obtěžování na znásilnění. Tento narativ používá pro rámcování dostupných statistik a vzbuzování strachu z muslimských migrantů především strana Švédských demokratů, která ve švédském politickém spektru zastává silnou antimigrační pozici.

Dle posledních statistik vydaných před parlamentními volbami ve Švédsku v roce 2018 pocházelo 58% z celkových 843 mužů odsouzených za znásilnění ze jiných zemí než ze Švédska. Pouze 197 jich pocházelo ze Středního východu a Afriky, 45 pak z Afghánistánu.

Oficiální zprávy švédské Národní rady pro prevenci kriminaity (Brå) několikrát výslovně uvedly, že spojitost mezi sexuálními útoky a migrací není.

Zdroj: https://www.government.se/articles/2017/02/facts-about-migration-and-crime-in-sweden/