Země je placatá: Porovnání verzí

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání
stroma>Anezka
(Založena nová stránka s textem „Dohady a pochyby ohledně skutečné podoby Země se v nejnovějším vydání z poloviny 20. století posunuly do tvrzení, že je naše planeta je ve sku…“)
 
m (1 revision imported)
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 22. 9. 2019, 09:40

Dohady a pochyby ohledně skutečné podoby Země se v nejnovějším vydání z poloviny 20. století posunuly do tvrzení, že je naše planeta je ve skutečnosti placatá. Podpůrné narativy a teorie lidí, kteří zastávají tento názor, pak vysvětlují fyzikální zákony a úkazy optikou tzv. placatozemců a snaží se například prokázat, že území naší planety končí Antarktidou, která má podobu kruhového útvaru po obvodu placaté Země, nebo že horizont je rovný, protože Země je placka.

Velká část zastánců této teorie věří, že Země v podobě koule je nadnárodní konspirace světových vlád a médií a že ve skutečnosti žijeme v podobném prostředí jako žil hlavní hrdina filmu Truman Show.

globálníně existuje celé hnutí tzv. flat-earth society, které pořádá konference, vydává naučná videa a snaží se vzdělávat ostatní o placatosti Země.

Původ: biblický literarismus, kniha Samuela Rowbothama Zetetic Astronomy: Earth Not a Globe (1849), Flat Earth Research Society založená Samuelem Shentonem (1956)

Autor: britský spisovatel Samuel Rowbotham (Parallax)