Kategorie:Klamy, neštěstí, nemoce a medicína

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání

Mezi obvyklé konspirační teorie v této kategorii patří ty, které mluví o klamech pocházejících od vlád různých zemí světa nebo dalších mocných sil, uskupení a jednotlivců, kteří z nich mají prospěch. Některé z nich se pak specificky týkají nemocí a oboru medicíny (lék na rakovinu ve skutečnosti existuje, ale farmaceutický průmysl to tají apod.).

Další motivy pak mluví o tom, že samotní vědci ve spolupráci s politiky zakrývají fakta, která jsou pro veřejnost potenciálně nebezpečná (obsah rtuti ve vakcínách způsobuje autismus, statistiky úmrtí jsou zmanipulované apod.)

Můžeme sem zařadit i teorie a hnutí, které popírají prokázané vědecké závěry (tzv. “theories that rejects scientific consensus”) jako jsou tzv. placatozemci, kteří jsou přesvědčení, že je Země placatá, nebo lidé, kteří se chrání alobalovými čepičkami před elektromagnetickým zářením, případně dle jejich přesvědčení před snahou vlády je skrze vysílané vlny ovládat.

Oblíbená konspirace, že přistání na Měsíci v roce 1969 se nikdy nestalo a vše bylo natočeno ve studiích v Hollywoodu, spadá volně také do této kategorie.

Stránky v kategorii „Klamy, neštěstí, nemoce a medicína“

Zobrazuje se 27 stránek z celkového počtu 27 stránek v této kategorii.