Kategorie:Proti-islámské teorie

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání

Konspirační teorie, které jsou velmi často doplněné nebo podpořené populistickým rámováním událostí a tyto konspirační teorie se z nich také nezřídka postupně vyvinou. I přesto, že se muslimů nebo islámu vůbec netýkají, tyto teorie tvrdí, že muslimové a islám cíleně infiltrují západní kulturu a mají za úkol ji postupně zničit.

Výchozím narativem je, že muslimové soustavně a organizovaně pracují na tom, aby na území Evropy a USA (často se používá jen obecný pojem “Západ”) různými způsoby utlačovali křesťanskou víru, hodnoty a její tradice. Dle tvrzení těchto teorií tak činí skrze prosazování islámu (právo šaría, nošení hidžábů a burek apod.) a skrze vlastní nepřizpůsobivost a kriminální činnost, která má využívat pohostinnosti a otevřenosti států, které je přijali (narativ v současnosti přítomný zejména v souvislosti se skandinávskými zeměmi). Některé teorie mluví i o cíleném znásilňování žen s cílem plodit “muslimy”, nebo prosazování zákonů, které mají za cíl sterilizovat bílé muže. Spadají tak už do kategorie teorií o tzv. bílé a černé genocidě.

Značná část proti-islámských konspiračních teorií se volně propojuje s dalšími kategoriemi. Ze spojení s operací pod falešnou vlajkou pramení například teorie o tom, že útoky Anderse Breivika byly ve skutečnosti spáchané muslimy nebo že byl přímo jejich aktivovanou spící buňkou. V USA bylo pak během prezidentské kampaně v roce 2008 populární tvrdit, že Barack Obama je ve skutečnosti Muslim (tzv. Birther teorie).

Stránky v kategorii „Proti-islámské teorie“

Zobrazuje se 52 stránek z celkového počtu 52 stránek v této kategorii.