Kategorie:Operace pod falešnou vlajkou

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání

Rozsáhlou kategorií konspiračních teorií jsou operace pod falešnou vlajkou, které popisují hrůzné činy a události, které provedla vláda a další instituce konkrétní země, ale provedla je tak, aby z nich jako viník vyšel někdo jiný. Většina z podobných “operací” bývá katalyzátorem pro geopolitické konflikty a rozsáhlé společenské události.

Nejznámější z konspiračních teorií v této kategorii je soubor těch, které tvrdí, že útok 11. září 2001 na World Trade Center v New Yorku a další události, které se odehrály v ten den, byla ve skutečnosti práce americké vlády a místních tajných služeb.

Některé z teorií spadající do této kategorie je mnohem problematičtější vyvrátit nebo zcela potvrdit než teorie spadající do jiných kategorií. Problém nastává zejména v tom, že se mohou časem, například při odkrytí utajovaných dokumentů, ukázat jako pravdivé (zapálení berlínského Říšského sněmu v roce 1933). Případně jsou postupem času odhaleny informace, které nebyly v době popisované události veřejně dostupné.

Stránky v kategorii „Operace pod falešnou vlajkou“

Zobrazuje se 30 stránek z celkového počtu 30 stránek v této kategorii.