Kategorie:New World Order teorie

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání

Konspirace takzvaného Nového světového řádu jsou samostatnou kategorií konspiračních teorií, které v různých variacích tvrdí, že svět je řízen nebo brzy bude řízen elitním uskupením, které touží po celosvětové dominanci.

Obecně se tyto teorie vyznačují holistickým uchopením a vysvětlením skutečnosti skrze sled událostí, které spolu zdánlivě nesouvisí, ale jsou spojeny a propleteny do jednoho velkého a promyšleného plánu (tzv. superkonspirace). Nejčastější výklady těchto konspirací mluví o tom, že snahou je zavést globální agendu za účelem sestavení autoritářské světovlády, která má nahradit vládní systémy jednotlivých zemí světa.

Mezi obvyklé konspirátory v této kategorii se řadí v různých souvislostech a propojeních mocní a bohatí Židé a bankéři (George Soroš a další) a je doprovázející antisemitské a zionistické konspirace zpravidla vycházející z tzv. Protokolů sionských mudrců. Dále se o světovládu dle konspirací tohoto typu snaží Evropská unie a další nadnárodní instituce, mocná uskupení či rodiny jako jsou Ilumináti, Bilderberg a Rothschildové, nebo nejnověji i takzvaná “homosexuální lobby” nebo “neomarxisté podporující genderovou propagandu”.

Spadá sem i teorie o existenci Antikrista, který má dle různých variant různé podoby. Teorie o existenci antikrista většinou předpokládají, že se jakási satanistická figura snaží kontrolovat svět, případně jsou jeho přímým ztělesněním světoví diktátoři (Adolf Hitler či Benito Mussolini). Mohou to být ale i politici a další osobnosti (Barack Obama, Hillary Clinton či Jan Pavel II.), instituce (EU), v některých teoriích pak nabývá antikrist přímo podoby moderního zařízení (superpočítač v Bruselu).

Podkategorie

V této kategorii je pouze následující podkategorie.

Stránky v kategorii „New World Order teorie“

Zobrazuje se 46 stránek z celkového počtu 46 stránek v této kategorii.